Lista aktualności Lista aktualności

1000 drzew na minutę

W nawiązaniu do długoletniej tradycji Święta Lasu, wiosną br. na terenie całego kraju odbywają się wydarzenia o charakterze edukacyjno-promocyjnym pt. 1000 drzew na minutę.

Celem akcji jest skupienie prowadzonych przez poszczególne nadleśnictwa wydarzeń związanych z sadzeniem z udziałem lokalnych społeczności pod jednym, wspólnym hasłem „1000 drzew na minutę". Hasło "1000 drzew na minutę" wynika z prostego przeliczenia. Lasy Państwowe sadzą co roku 500 mln nowych drzew. Gdy podzielimy 500 mln drzew na 365 dni w roku, następnie na 24 godziny i w końcu na 60 minut, otrzymamy liczbę 951. Tyle drzew mniej więcej sadzimy na minutę.

 

Właśnie pod tym hasłem 04 kwietnia br. Nadleśnictwo Gniezno wraz ze Starostwem Powiatowym w Gnieźnie oraz młodzieżą z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie już po raz piąty przeprowadziło akcję sadzenia na terenie leśnictwa Las Miejski. Zasadzono łącznie około 1500 sadzonek sosny.

Starosta Beata Tarczyńska oraz Nadleśniczy Michał Michalak podziękowali zgromadzonym za wspólną pracę. W ramach tej inicjatywy, przez kilka lat posadzono już blisko 10 tysięcy sosen i dębów.

Nie trzeba nikogo przekonywać, że lasy to nasze bogactwo narodowe, a tego typu działania pozwalają przybliżyć uczestnikom pracę leśnika. Są wspaniałą okazją do edukacji ekologicznej i podnoszenia świadomości dotyczącej ochrony przyrody wśród społeczeństwa.