Lista aktualności Lista aktualności

117 Zjazd Delegatów Polskiego Towarzystwa Leśnego.

W dniach 6-8 września br. na terenie nadleśnictwa Gniezno odbył się 117 Zjazd Delegatów Polskiego Towarzystwa Leśnego, którego hasłem przewodnim była „Gospodarka i ochrona przyrody w lasach w oczekiwaniach społecznych”.

Pierwszy dzień rozpoczął się uroczystą mszą świętą w Katedrze Gnieźnieńskiej, następnie w auli Seminarium Prymasowskiego odbyły się sesje naukowe dotyczące problematyki podejmowanych decyzji odnośnie gospodarki leśnej, ochrony przyrody oraz ich celom i niosącymi ze sobą konsekwencjom w odniesieniu do reakcji społeczeństwa. Po dniu pełnym naukowych rozważań na delegatów czekała kolacja w Pałacu Balcerowo oraz część artystyczna na którą składał się koncert muzyków Filharmonii Poznańskiej oraz wystąpienie Pana Juliusza Kubela, który przybliżył uroki gwary poznańskiej.

Drugi dzień zjazdu poświęcony był sesjom terenowym. Uczestnicy mieli do wyboru 6 tras obejmujących najpiękniejsze tereny Wielkopolski. Obejmowały one m.in. tereny miasta Poznania oraz Nadleśnictw: Gniezno, Babki, Jarocin, Turek, Kościan

W ostatnim dniu odbyło się spotkanie kończące 117 Zjazd Delegatów na którym m.in. dokonano wyboru prezydium, prezentacji aktywności Oddziału Wielkopolskiego PTL, wręczenie Medalu Pro Bono Silvae, uchwalenie oraz wręczenie Odznak Honorowych Towarzystwa.