Asset Publisher Asset Publisher

Certyfikacja

Nadleśnictwo Gniezno prowadzi gospodarkę leśną zgodnie z certyfikatem PEFC o nr PL PEFC-15/0245 przyznanym Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu, ważnym od 13.07.2021 r. do 12.07.2024 r.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu posiada certyfikat PEFC. PEFC Council (Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes) - Program Zatwierdzenia Systemów Certyfikacji Leśnej) jest niezależną, pozarządową organizacją non-profit, założoną w 1999 roku.

Głównym celem jest promocja trwale zrównoważonej gospodarki leśnej przez certyfikację wykonywana przez jednostki niezależne.

PEFC dostarcza mechanizm potwierdzającego, że nabywcy drewna i wyrobów z papieru promują zrównoważoną gospodarkę leśną. PEFC jest ogólnoświatową organizacją powołaną dla oceny i wzajemnego uznawania krajowych systemów certyfikacji, opracowanych przez wiele zainteresowanych stron.

PEFC dostarcza mechanizm potwierdzającego, że nabywcy drewna i wyrobów z papieru promują zrównoważoną gospodarkę leśną.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu wdrożyła oraz stosuje kryteria określone w dok. Nr 4 Rady PEFC Polska – „Polskie kryteria i wskaźniki trwałego i zrównoważonego zagospodarowania lasów dla potrzeb certyfikacji lasów". Posiada certyfikat ważny od 13 lipca 2021 roku do 12 lipca 2024 roku. Aktualne dane dotyczące PEFC, dostępne są na stronie www.pefc-polska.pl.

Resources to get


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Gnieźnianie sadzą las...

Gnieźnianie sadzą las...

Mieszkańcy Grodu Lecha w darze dla przyrody posadzili las.

Podczas akcji sadzenia lasu, 30 marca w Leśnictwie Las Miejski, w słoneczne sobotnie przedpołudnie Mieszkańcy Gniezna i przybyli spoza Grodu Lecha Przyjaciele Lasu, posadzili 5 tysięcy sadzonek sosny w miejscu zniszczonego przez huragan drzewostanu.

Ten fragment lasu, w którym odbyło się sadzenie drzewek, jest ważny dla każdego uczestnika akcji. Do tej pory rósł tam piękny, sędziwy drzewostan, stanowiący trwały element gnieźnieńskiego krajobrazu, miejsce kontaktu z przyrodą, relaksu oraz uprawiania różnych dyscyplin sportowych.

Huragan z 2017 roku istotnie zniszczył ten cenny fragment lasu. Zarówno mieszkańcom Gniezna, jak i leśnikom, nie łatwo było przyzwyczaić się do tak drastycznej zmiany leśnego pejzażu.

O to by powrócił las postarali się licznie przybyli gnieźnianie. Sadziły osoby dorosłe, młodzież i dzieci. Każdy z radością i zapałem wykonywał swoją pracę, wiedząc, że od tego momentu rośnie już tutaj nowy las.