Asset Publisher Asset Publisher

Certyfikacja

Nadleśnictwo Gniezno prowadzi gospodarkę leśną zgodnie z Certyfikatem FSC przyznanym Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu o numerze SGS-FM/COC-004323 obowiązującym od 10 kwietnia 2018 r. do 09 kwietnia 2023 r. oraz zgodnie z kryteriami i wskaźnikami PEFC Certyfikat nr PL PEFC-15/0245 ważny od 13.07.2018 r. do 12.07.2021 r.

FSC® (Forest Stewardship Council®) jest międzynarodowa organizacją utworzoną w celu wspierania inicjatyw zmierzających do korzystnego dla środowiska, społeczeństwa i ekonomi zarządzania zasobami leśnymi na całym świecie. Organizacja ta chce osiągnąć wszystkie założone cele poprzez niezależną certyfikację gospodarki lesnej oraz znakowanie dostępnych na rynku certyfikowanych produktów leśnych. Jej przedstawicielstwa działają na terenie ponad 40 państw na całym świecie, a w 77 krajach zgodnie ze standardami FSC zagospodarowanych jest blisko 90 mln ha obszarów leśnych. Sama organizacja ma statut non-profit (audyty przeprowadzają firmy komercyjne).

PEFC Council (Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes) - Program Zatwierdzenia Systemów Certyfikacji Leśnej) jest niezależną, pozarządową organizacją non-profit, założoną w 1999 roku. Głównym celem jest promocja trwale zrównoważonej gospodarki leśnej przez certyfikację wykonywana przez jednostki niezależne.
PEFC dostarcza mechanizm potwierdzającego, że nabywcy drewna i wyrobów z papieru promują zrównoważoną gospodarkę leśną. PEFC jest ogólnoświatową organizacją powołaną dla oceny i wzajemnego uznawania krajowych systemów certyfikacji, opracowanych przez wiele zainteresowanych stron.


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Wszyscy jesteśmy krewniakami...

Wszyscy jesteśmy krewniakami...

„W ofiarowaniu siebie najpiękniejszym jest, że to, co do nas wraca jest zawsze lepsze od tego, co dajemy…”

to słowa Orisona Swett Mardena, które oddawały przesłanie Festiwalu Życia mającego miejsce 22 czerwca w Powidzu. Nadleśnictwo Gniezno wzięło udział w IV Festiwalu Życia organizowanym przez Klub HDK PCK „Krwinka” w Powidzu. Celem festiwalu było zachęcenie do oddawania krwi w punktach krwiodawstwa, co można już było uczynić czasie festiwalu w specjalnie przygotowanym punkcie. Wagę tego daru podkreślał udział w tworzeniu festiwalu licznych służb mundurowych oraz organizacji. Przygotowane stoiska bawiły i edukowały uczestników, zachęcając również do profilaktyki w trosce o zdrowie i życie. Nadleśnictwo przygotowało stoisko edukacyjne, w którym po przez udział w grach i zabawach edukacyjnych przybliżano uczestnikom festynu wiedzę przyrodniczą.