Aktualności

Ogłoszenie wyniku przetargu na dzierżawę gruntów rolnych.

Przetargi, zamówienia, zarządzenia

Ogłoszenie wyniku przetargu na dzierżawę gruntów rolnych.

Zagrożenie pożarowe

Głównym zagrożeniem dla naszych lasów są pożary leśne. Pożary lasów nie powstają same z siebie. Zdecydowana większość pożarów jest wynikiem działalności człowieka.

Archiwum

30 września br. na terenie leśnictwa Las Miejski odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata zorganizowana przy współudziale Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz Nadleśnictwa Gniezno.

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Wszyscy jesteśmy krewniakami...

Wszyscy jesteśmy krewniakami...

„W ofiarowaniu siebie najpiękniejszym jest, że to, co do nas wraca jest zawsze lepsze od tego, co dajemy…”

to słowa Orisona Swett Mardena, które oddawały przesłanie Festiwalu Życia mającego miejsce 22 czerwca w Powidzu. Nadleśnictwo Gniezno wzięło udział w IV Festiwalu Życia organizowanym przez Klub HDK PCK „Krwinka” w Powidzu. Celem festiwalu było zachęcenie do oddawania krwi w punktach krwiodawstwa, co można już było uczynić czasie festiwalu w specjalnie przygotowanym punkcie. Wagę tego daru podkreślał udział w tworzeniu festiwalu licznych służb mundurowych oraz organizacji. Przygotowane stoiska bawiły i edukowały uczestników, zachęcając również do profilaktyki w trosce o zdrowie i życie. Nadleśnictwo przygotowało stoisko edukacyjne, w którym po przez udział w grach i zabawach edukacyjnych przybliżano uczestnikom festynu wiedzę przyrodniczą.