Aktualności Aktualności

Powrót

Ile odzyku tyle zysku...

Ile odzyku tyle zysku...

W sobotę 16 listopada na gnieźnieńskim Rynku odbyła się akcja „Ile odzysku tyle zysku” świętuj z nami Dzień Makulatury i zmieniaj świat!

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Urząd Miejski, Nadleśnictwo Gniezno oraz Polski Klub Ekologiczny Okręg Wielkopolski Koło w Gnieźnie przeprowadziło wspólną akcję w ramach której, każdy mógł otrzymać drzewko do zasadzenia w zamian za dostarczoną makulaturę.

 

 

Sobotnie przedpołudnie wielu mieszkańców Gniezna oraz okolic, a także szkół i organizacji dostarczyło zebraną makulaturę w zamian otrzymując sadzonki lipy, dębu, świerka, brzozy, grabu lub buka. Nadleśnictwo Gniezno przekazało na ten cel 1000 sadzonek drzew leśnych.

 

W czasie akcji zebrano około 6 ton makulatury! W trakcie akcji  można było przynosić również koce i karmę wspierając  gnieźnieńskie schronisko dla zwierząt. Wolontariusze działający  przy schronisku wraz ze swoimi podopiecznymi zachęcali do  pomocy schronisku, szczególnie w tym trudnym, zimowym  okresie.

Dla osób, które przyszły na gnieźnieński rynek  przygotowano konkursy z nagrodami, można było również  sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą segregacji śmieci i zapoznać  się z interesującą wystawą edukacyjną w mobilnej strefie  edukacyjnej zaaranżowanej w śmieciarce. Nie była to jednak zwykła śmieciarka: w jej wnętrzu nie znajdowały się odpady, a wystawa pokazująca, że są one wartościowymi surowcami.


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Sprzedaż

Sprzedaż

Polecamy Polecamy